Apartment Curacao
| Wi-Fi | Incheckning/Utcheckning Snabbincheckning/-utcheckning | Simbassäng Utomhusbassäng |
| Aktiviteter Pilkastning | Rökning förbjuden Rökfria rum | Luftkonditionering |
| Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Det bekväma hotellet Apartment Curacao Willemstad ligger 1 km från Plasa Cesaro S Camelia och erbjuder 8 rum, Wi Fi samt en parkering. Detta hotell erbjuder gästerna soldäck, solterrass och picknickområde, precis runt hörnet från Children's Museum Curaçao.
Ser'i Kura ligger bara 450 meter från det bekväma hotellet, och natursevärdheter som Mambo Beach ligger cirka 25 minuters promenad bort. Gästerna kan besöka Mikve Israel-Emanuel-synagogan, som finns 4 km från Curacao i Willemstad. Från det här boendet tar det 10 minuter med bil till Curaçao havsakvarium. Busshållplatsen Amandelweg är belägen ganska nära hotellet.
Boendet erbjuder rum med matplats och uteplats samt luftkonditionering. Curacao i Willemstad erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen. De privata badrummen inkluderar en separat toalett och en dusch, tillsammans med bekvämligheter som badlakan och handdukar. Rummen har utsikt över trädgården.
Restaurangen Delifrance Curacao ligger intill det här hotellet och serverar franska rätter, cirka 5 minuters promenad bort.
- Lokala sevärdheter
- Mambo Beach Blvd1525 km
- Mambo Beach Boulevard1428 km
- Curacao Wakeboard School340 km
- Cabana Beach1542 km
- Mambo Beach1363 km
- Misa di Koraalspecht704 km
- Cabana Beach Curacao1531 km
- Fortkirche338 km
- Flygplatser
- Curacao Flygplats15 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Snabbincheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Elektrisk vattenkokare
- Köksgeråd
- Matplats utomhus
- Picknickområde/bord
Aktiviteter och avkoppling
- Utomhusbassäng
- Strandparasoll
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Pilkastning
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Biluthyrning
- Matinköpsservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Uteplats
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Te- och kaffefaciliteter
- Matbord
- LCD-TV
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- ✈
Var ligger den närmaste flygplatsen till hotellet Apartment Curacao?
Mellan Curacao flygplats och hotellet Apartment Curacao är det 15 km. - ❓
Erbjuds flygplatstransfer på hotellet Apartment Curacao?
Gäster på hotellet Apartment Curacao kan begära flygtransfer. Vi rekommenderar att du ringer i förväg för att bekräfta uppgifterna. - ❓
Finns det parkeringsplatser vid hotellet Apartment Curacao?
Hotellet Apartment Curacao erbjuder parkering på plats gratis. - 💵
Vad är priset för ett rum på detta hotell?
Det genomsnittliga priset för ett rum i detta hotell är 35$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på resorten?
Resorten erbjuder Lägenhet med 1 sovrum, Hus med 2 sovrum och Studio med King size-säng att välja mellan. - ❓
Vilken typ av pool erbjuder hotellet Apartment Curacao?
Hotellet Apartment Curacao har en pool.